Marmor er stadig et materiale som man ikke kan komme udenom i indretningen. Men den hvide marmor har nu fået følgeskab af den smukke grønne marmor.
Menu har tager marmor til sig og har fået et rigtig fint vægur i dette materiale i sortiment, designet af Norm. Uret fås både i hvid og grøn marmor med visere i et andet populært materiale, nemlig messing.
Marmoruret er utrolig smukt med den rustikke udtryk fra stenen og det fine og spinkle fra viserne i metal. Det grønne ur ligner næsten en fuldmåne pga de naturlige variationer i stenen, mens det hvide har et meget cool 70'er agtigt udtryk.
Marble Wall Clock vil være til salg fra marts hos designdelicatessen og de kommer til at koste 1795kr stykket.
Marmorur fra Menu
